Riaditeľky v rokoch 1992 – 2014: Viera Zemanová, Nadežda Kumorovitzová, Lenka Mačugová

Mimoriadnu zásluhu na tom, že si CVČ udržalo významné postavenie pri organizácii záujmovej činnosti detí a mládeže v meste mala pani Viera Zemanová, ktorá pracovala v CVČ plných štyridsať rokov (1968 – 2008).

Pedagogickí pracovníci v rokoch 1992 – 2014:  Nadežda Kumorovitzová

Sídlo: Rozhodnutím Školskej správy v Poprade, pod ktorú školy a školské zariadenia v meste v tom čase organizačne patrili, rozhodlo o ďalšom sťahovaní Domu detí a mládeže. V septembri 1991 došlo k výmene budov so Špeciálnou základnou školou a tak sa sídlom DDaM stala na dvadsaťtri rokov maličká prístavba pri  ZŠ na Mierovej ulici. Priestory boli opäť menšie, činnosť bola finančne poddimenzovaná, ale deti a mládež mali podmienky pre svoje záľuby, odpočinok a zábavu. Od roku 1994 nás všetci poznajú ako Centrum voľného času.

Krúžky:

Pri otváraní krúžkov sme vychádzali z požiadaviek a záujmov detí. O mnohé stratili záujem a tak postupne zanikali dovtedy veľmi obľúbené technické krúžky – elektrotechnický, fotografický,  letecko, lodno a auto modelársky. Ukončili sme spoluprácu so SOUCH. Ešte niekoľko rokov pracoval filatelistický a rybársky krúžok, ale postupne sa aj ich činnosť skončila. Nová doba priniesla aj nové potreby detí na trávenie voľného času a nové záujmy. Po zapojení do projektu ministerstva školstva Infovek sme do CVČ získali vybavenú počítačovú učebňu. Záujem bol a stále je veľký o plastikovomodelársky krúžok, ktorý vedie Leopold Klas. Zriadili sme jazykové krúžky, najprv nemecký jazyk, neskôr najmä anglický a to pre všetky vekové kategórie od predškolákov, žiakov i dospelých. Veľký záujem bol o výtvarné krúžky, tanečné krúžky a klub dievčat. Deti radi navštevovali volejbalový, turistický, šachový krúžok, badminton, karate, pohybové hry a plávanie.

V roku 2002 dochádza k výraznej zmene – CVČ sa vracia pod zriaďovateľskú pôsobnosť mesta Svit. A tak sa vytvoril priestor pre ďalší rozvoj záujmovej činnosti detí a mládeže. Nadviazali sme spoluprácu so športovými klubmi v meste a výsledkom bolo zriadenie basketbalových krúžkov pre chlapcov i dievčatá a futbalových krúžkov vo všetkých vekových kategóriách od prípraviek až po kadetov a dorastencov. Veľké úspechy dosiahla v basketbale s dievčatami Michaela Drobná. Kým na začiatku deväťdesiatych rokov bolo v CVČ 15 až 18 krúžkov s 220 až 270 členmi, po roku 2000 to už bolo 28 až 35 krúžkov s 290 až 350 členmi.

Vedúci krúžkov: Leopold Klas, Ján Krajčovič, Peter Kysucký, Stanislav Pjatak, Jozefa Fraňková, Františka Kovalčíková, Božena Neuvirthová, Blažena Lopatová, Michaela Drobná, Ján Ryša, Anton Kazimír, Ján Ridilla, Ondrej Vnenčák, Rudolf Kovalík, Ivan Preisler, Ľuboslav Habiňák, Milan Jambor a ďalší

Podujatia:

- Veľký detský karneval,
- Deň detskej radosti,
- Príchod Mikuláša s rozsvietením vianočného stromu,
- Plavecká štafeta a plavecké preteky,
- Olympiáda materských škôl,
- športové turnaje – šachové, basketbalových prípraviek, stolnotenisové, futbalové mladších a starších žiakov, basketbalový turnaj žiačok Memoriál Mariky Kovaľovej,
- súťaže plastikových modelárov.

Letná činnosť:

- Mestské tábory